VLCF4020T-330MR47
Power Inductors 33uH 0.47A 4x4x2.0mm
product image
VLCF4020T-330MR47 Picture
SeekIC No. : 001175947 Detail
VLCF4020T-330MR47: Power Inductors 33uH 0.47A 4x4x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF4020T-330MR47
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.47 Amp Maximum DC Resistance : 0.628 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 0.47 Amp
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Maximum DC Resistance : 0.628 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF4020T-330MR47
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.157" L x 0.157" W x 0.079" H (4.00mm x 4.00mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 470mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)628.0 mOhm Max