VLCF4020T-3R3N1R5
Power Inductors 3.3uH 1.5A 4x4x2.0mm
product image
VLCF4020T-3R3N1R5 Picture
SeekIC No. : 001177111 Detail
VLCF4020T-3R3N1R5: Power Inductors 3.3uH 1.5A 4x4x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF4020T-3R3N1R5
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.52 Amps Maximum DC Resistance : 0.078 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Shielding : Shielded
Inductance : 3.3 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Resistance : 0.078 Ohms
Dimensions : 4 mm W x 4 mm L x 2 mm H
Maximum DC Current : 1.52 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF4020T-3R3N1R5
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±30%
Package / Case0.157" L x 0.157" W x 0.079" H (4.00mm x 4.00mm x 2.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 1.5A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)78.00 mOhm Max