VLCF5020T-100MR87
Power Inductors 10uH 0.87A 5x5x2.0mm
product image
VLCF5020T-100MR87 Picture
SeekIC No. : 001181016 Detail
VLCF5020T-100MR87: Power Inductors 10uH 0.87A 5x5x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF5020T-100MR87
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.87 Amp Maximum DC Resistance : 0.182 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 0.87 Amp
Maximum DC Resistance : 0.182 Ohms
Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF5020T-100MR87
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.197" L x 0.197" W x 0.079" H (5.00mm x 5.00mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 870mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)182.0 mOhm Max