VLCF5020T-330MR62-1
Power Inductors 33uH 0.62A 5x5x2.0mm
product image
VLCF5020T-330MR62-1 Picture
SeekIC No. : 001179732 Detail
VLCF5020T-330MR62-1: Power Inductors 33uH 0.62A 5x5x2.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLCF5020T-330MR62-1
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.62 Amp Maximum DC Resistance : 0.717 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 0.62 Amp
Dimensions : 5 mm W x 5 mm L x 2 mm H
Maximum DC Resistance : 0.717 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLCF5020T-330MR62-1
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.197" L x 0.197" W x 0.079" H (5.00mm x 5.00mm x 2.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 620mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)717.0 mOhm Max