VLD25-300-SMT
LED SUPPLY CC 3.3-36V 300MA DIMM
product image
VLD25-300-SMT Picture
SeekIC No. : 003805874 Detail
VLD25-300-SMT: LED SUPPLY CC 3.3-36V 300MA DIMM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLD25-300-SMT
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VLD25-SMT Manufacturer: CUI Inc
Voltage - Input: 5.5 ~ 48 V Voltage - Output: 3.3 ~ 36 V
Current - Output: 300mA Power (Watts): 11W
Mounting Type: Surface Mount Input Voltage : +/- 0.5 V
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT) Size / Dimension: 0.94" L x 0.71" W x 0.31" H (23.9mm x 18.1mm x 8.0mm)
Description
Series: V-Infinity VLD25-SMT
Manufacturer: CUI Inc
Voltage - Input: 5.5 ~ 48 V
Voltage - Output: 3.3 ~ 36 V
Current - Output: 300mA
Power (Watts): 11W
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Surface Mount (SMD,SMT)
Size / Dimension: 0.94" L x 0.71" W x 0.31" H (23.9mm x 18.1mm x 8.0mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C