VLF10045T-1R0N100
Power Inductors 1.0uH 30%
product image
VLF10045T-1R0N100 Picture
SeekIC No. : 001183825 Detail
VLF10045T-1R0N100: Power Inductors 1.0uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-1R0N100
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 10 Amps Maximum DC Resistance : 5.5 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 10 Amps
Maximum DC Resistance : 5.5 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-1R0N100
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 10A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)5.500 mOhm Max