VLF10045T-6R8N5R1
Power Inductors 6.8uH 30%
product image
VLF10045T-6R8N5R1 Picture
SeekIC No. : 001185297 Detail
VLF10045T-6R8N5R1: Power Inductors 6.8uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-6R8N5R1
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 5.1 Amps Maximum DC Resistance : 21.4 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Tolerance : 30 %
Inductance : 6.8 uH
Maximum DC Current : 5.1 Amps
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Maximum DC Resistance : 21.4 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-6R8N5R1
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 5.1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)21.40 mOhm Max