VLF12060T-470M2R8
Power Inductors 47uH 20%
product image
VLF12060T-470M2R8 Picture
SeekIC No. : 001183881 Detail
VLF12060T-470M2R8: Power Inductors 47uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-470M2R8
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.8 Amps Maximum DC Resistance : 71 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 2.8 Amps
Maximum DC Resistance : 71 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-470M2R8
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.8A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)71.00 mOhm Max