VLF4014AT-100MR90
Power Inductors 10uH 0.26ohms 0.9A
product image
VLF4014AT-100MR90 Picture
SeekIC No. : 001183974 Detail
VLF4014AT-100MR90: Power Inductors 10uH 0.26ohms 0.9A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF4014AT-100MR90
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.9 Amp Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3.7 mm W x 3.5 mm L x 1.4 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 10 uH
Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Maximum DC Current : 0.9 Amp
Dimensions : 3.7 mm W x 3.5 mm L x 1.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF4014AT-100MR90
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.146" L x 0.138" W x 0.055" H (3.70mm x 3.50mm x 1.40mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 900mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)260.0 mOhm Max