VLF5012AT-6R8M1R0
Power Inductors 6.8uH 0.2ohms 1.2A
product image
VLF5012AT-6R8M1R0 Picture
SeekIC No. : 001183786 Detail
VLF5012AT-6R8M1R0: Power Inductors 6.8uH 0.2ohms 1.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF5012AT-6R8M1R0
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1 Amp Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4.7 mm W x 4.5 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Maximum DC Current : 1 Amp
Inductance : 6.8 uH
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Dimensions : 4.7 mm W x 4.5 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF5012AT-6R8M1R0
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
Package / Case0.185" L x 0.177" W x 0.047" H (4.70mm x 4.50mm x 1.20mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max