VLMD31L2P1-GS18
Standard LED - SMD Red Clear Non-Diff 14-56mcd@10mA
product image
VLMD31L2P1-GS18 Picture
SeekIC No. : 0051153 Detail
VLMD31L2P1-GS18: Standard LED - SMD Red Clear Non-Diff 14-56mcd@10mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLMD31L2P1-GS18
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm Illumination Color : Red
Wavelength/Color Temperature : 648 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 1.8 V
Luminous Intensity : 56 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
Viewing Angle : 120 deg
Illumination Color : Red
Forward Voltage : 1.8 V
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm
Forward Current : 10 mA