VLMG21K2M1-GS08
Standard LED - SMD Green Clear Non-Diff
product image
VLMG21K2M1-GS08 Picture
SeekIC No. : 0049487 Detail
VLMG21K2M1-GS08: Standard LED - SMD Green Clear Non-Diff
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLMG21K2M1-GS08
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
LED Size : 2.2 mm x 1.4 mm x 1.3 mm Illumination Color : Green
Wavelength/Color Temperature : 568 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 2.1 V
Luminous Intensity : 22.4 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Illumination Color : Green
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
LED Size : 2.2 mm x 1.4 mm x 1.3 mm
Viewing Angle : 120 deg
Forward Voltage : 2.1 V
Wavelength/Color Temperature : 568 nm
Forward Current : 10 mA