VLS3010T-220MR46
Power Inductors 22uH
product image
VLS3010T-220MR46 Picture
SeekIC No. : 001179805 Detail
VLS3010T-220MR46: Power Inductors 22uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3010T-220MR46
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.46 Amp Maximum DC Resistance : 0.518 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 22 uH
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Maximum DC Resistance : 0.518 Ohms
Maximum DC Current : 0.46 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3010T-220MR46
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.039" H (3.00mm x 3.00mm x 1.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 460mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)900.0 mOhm Max