VLS3012T-1R5N1R7
Power Inductors 1.5uH 0.082ohms 1.7A
product image
VLS3012T-1R5N1R7 Picture
SeekIC No. : 001183784 Detail
VLS3012T-1R5N1R7: Power Inductors 1.5uH 0.082ohms 1.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3012T-1R5N1R7
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.7 Amps Maximum DC Resistance : 0.082 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 30 %
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Current : 1.7 Amps
Maximum DC Resistance : 0.082 Ohms
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3012T-1R5N1R7
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±30%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.047" H (3.00mm x 3.00mm x 1.20mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.7A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)82.00 mOhm Max