VLS3012T-220MR49
Power Inductors 22uH 0.756ohms 0.49A
product image
VLS3012T-220MR49 Picture
SeekIC No. : 001183803 Detail
VLS3012T-220MR49: Power Inductors 22uH 0.756ohms 0.49A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3012T-220MR49
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.49 Amp Maximum DC Resistance : 0.756 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 22 uH
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Maximum DC Current : 0.49 Amp
Maximum DC Resistance : 0.756 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3012T-220MR49
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.047" H (3.00mm x 3.00mm x 1.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 490mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)756.0 mOhm Max