VLS3012T-3R3M1R3
Power Inductors 3.3uH 0.12ohms 1.3A
product image
VLS3012T-3R3M1R3 Picture
SeekIC No. : 001184007 Detail
VLS3012T-3R3M1R3: Power Inductors 3.3uH 0.12ohms 1.3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3012T-3R3M1R3
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.3 Amps Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 3.3 uH
Maximum DC Current : 1.3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.12 Ohms
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3012T-3R3M1R3
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.047" H (3.00mm x 3.00mm x 1.20mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 1.3A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max