VLS3015T-100MR70
Power Inductors 10uH 0.276ohms 0.7A
product image
VLS3015T-100MR70 Picture
SeekIC No. : 001183788 Detail
VLS3015T-100MR70: Power Inductors 10uH 0.276ohms 0.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-100MR70
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.7 Amp Maximum DC Resistance : 0.276 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 10 uH
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Maximum DC Current : 0.7 Amp
Maximum DC Resistance : 0.276 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-100MR70
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 700mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)276.0 mOhm Max