VLS3015T-150MR58
Power Inductors 15uH 0.422ohms 0.58A
product image
VLS3015T-150MR58 Picture
SeekIC No. : 001183806 Detail
VLS3015T-150MR58: Power Inductors 15uH 0.422ohms 0.58A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-150MR58
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.58 Amp Maximum DC Resistance : 0.422 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Inductance : 15 uH
Maximum DC Resistance : 0.422 Ohms
Maximum DC Current : 0.58 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-150MR58
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 580mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)422.0 mOhm Max