VLS3015T-1R5N1R6
Power Inductors 1.5uH 0.074ohms 1.6A
product image
VLS3015T-1R5N1R6 Picture
SeekIC No. : 001183918 Detail
VLS3015T-1R5N1R6: Power Inductors 1.5uH 0.074ohms 1.6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-1R5N1R6
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.6 Amps Maximum DC Resistance : 0.074 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Tolerance : 30 %
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Current : 1.6 Amps
Maximum DC Resistance : 0.074 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-1R5N1R6
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±30%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.6A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)74.00 mOhm Max