VLS3015T-330MR36
Power Inductors 33uH 0.959ohms 0.36A
product image
VLS3015T-330MR36 Picture
SeekIC No. : 001184031 Detail
VLS3015T-330MR36: Power Inductors 33uH 0.959ohms 0.36A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-330MR36
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.36 Amp Maximum DC Resistance : 0.959 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Maximum DC Resistance : 0.959 Ohms
Maximum DC Current : 0.36 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-330MR36
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 360mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)959.0 mOhm Max