VLS3015T-6R8MR86
Power Inductors 6.8uH 0.211ohm 0.86A
product image
VLS3015T-6R8MR86 Picture
SeekIC No. : 001183948 Detail
VLS3015T-6R8MR86: Power Inductors 6.8uH 0.211ohm 0.86A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3015T-6R8MR86
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.86 Amp Maximum DC Resistance : 0.211 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1.5 mm H
Inductance : 6.8 uH
Maximum DC Resistance : 0.211 Ohms
Maximum DC Current : 0.86 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS3015T-6R8MR86
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.118" W x 0.059" H (3.00mm x 3.00mm x 1.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 860mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)211.0 mOhm Max