VMS-100-15
POWER SUPPLY 15V 6.7A 100W MED
product image
VMS-100-15 Picture
SeekIC No. : 003808825 Detail
VMS-100-15: POWER SUPPLY 15V 6.7A 100W MED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VMS-100-15
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VMS-100 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Voltage - Output: 15V Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 6.7A Supply Voltage - Max : 3.3 V
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 100W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Medical
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.05" H (127.0mm x 76.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 15V
Efficiency: 89%
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Applications: Medical
Power (Watts): 100W
Series: V-Infinity VMS-100
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.05" H (127.0mm x 76.2mm x 26.7mm)
Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 6.7A