VN2410LS
MOSFET 240V 0.19A
product image
VN2410LS Picture
SeekIC No. : 00164766 Detail
VN2410LS: MOSFET 240V 0.19A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VN2410LS
Mfg:
Vishay/Siliconix
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 240 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 0.19 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 10000 mOhms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-92S-3
Description
Packaging :
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 240 V
Continuous Drain Current : 0.19 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 10000 mOhms
Package / Case : TO-92S-3
Features:
` Low On-Resistance: 3.5
` Secondary Breakdown Free: 260 V