VN3515L-P002
MOSFET 350V 15Ohm
product image
VN3515L-P002 Picture
SeekIC No. : 00167108 Detail
VN3515L-P002: MOSFET 350V 15Ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VN3515L-P002
Mfg:
Supertex
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 350 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 150 mA
Resistance Drain-Source RDS (on) : 15 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-92 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Packaging : Reel
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Resistance Drain-Source RDS (on) : 15 Ohms
Package / Case : TO-92
Drain-Source Breakdown Voltage : 350 V
Continuous Drain Current : 150 mA