VN3515L-P002-G
MOSFET 350V 15Ohm
product image
VN3515L-P002-G Picture
SeekIC No. : 00157842 Detail
VN3515L-P002-G: MOSFET 350V 15Ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VN3515L-P002-G
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 350 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 150 mA
Resistance Drain-Source RDS (on) : 15 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-92 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Packaging : Reel
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Resistance Drain-Source RDS (on) : 15 Ohms
Package / Case : TO-92
Drain-Source Breakdown Voltage : 350 V
Continuous Drain Current : 150 mA