VNB14NV0413TR
Power Driver ICs N-Ch 42V 14A OmniFET T/R
product image
VNB14NV0413TR Picture
SeekIC No. : 00537337 Detail
VNB14NV0413TR: Power Driver ICs N-Ch 42V 14A OmniFET T/R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNB14NV0413TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Half-Bridge Drivers Type : Non-Inverting
Rise Time : 350 ns Fall Time : 150 ns
Supply Voltage - Max : 8 V Supply Voltage - Min : 6 V
Supply Current : 0.15 mA Maximum Power Dissipation : 74 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : D2PAK Packaging : Reel
Description
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Product : Half-Bridge Drivers
Supply Voltage - Min : 6 V
Fall Time : 150 ns
Type : Non-Inverting
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Supply Current : 0.15 mA
Supply Voltage - Max : 8 V
Rise Time : 350 ns
Maximum Power Dissipation : 74 W
Package / Case : D2PAK
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNB14NV0413TR
Voltage - Supply-
On-State Resistance35 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output18A