VNB35NV0413TR
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
product image
VNB35NV0413TR Picture
SeekIC No. : 00630324 Detail
VNB35NV0413TR: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNB35NV0413TR
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 13 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.1 mA
Package / Case : D2PAK
Operating Supply Voltage : 18 V
On Resistance (Max) : 13 mOhms
Supply Current (Max) : 0.1 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNB35NV0413TR
Voltage - Supply-
On-State Resistance13 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output45A