VNP10N07FI-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 10A OmniFET
product image
VNP10N07FI-E Picture
SeekIC No. : 00630729 Detail
VNP10N07FI-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 10A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNP10N07FI-E
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 100 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.25 mA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220FP
Description
On Time (Max) :
Off Time (Max) :
Maximum Operating Temperature :
On Resistance (Max) : 100 mOhms
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Through Hole
Operating Supply Voltage : 18 V
Supply Current (Max) : 0.25 mA
Package / Case : TO-220FP
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNP10N07FI-E
VendorSTMicroelectronics
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / CaseTO-220-3 (Straight Leads)
Mounting TypeThrough Hole
TypeLow Side
Voltage - Supply-
On-State Resistance100 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output10A