VNV28N04-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 42V 28A OmniFET
product image
VNV28N04-E Picture
SeekIC No. : 00629859 Detail
VNV28N04-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 42V 28A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNV28N04-E
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 35 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.25 mA
Package / Case : PowerSO-10
On Resistance (Max) : 35 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V
Supply Current (Max) : 0.25 mA