VPR351U100J3L7J
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 350UF 100V
product image
VPR351U100J3L7J Picture
SeekIC No. : 00784806 Detail
VPR351U100J3L7J: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 350UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPR351U100J3L7J
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 350 uF Tolerance : - 10 %, + 75 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Series : VPR Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Diameter :
Length :
Lead Spacing :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 100 Volts
Tolerance : - 10 %, + 75 %
Series : VPR
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 350 uF