VRAH-12F1500
CONV DC/DC 1.5V 12A 18W OUTPUT
product image
VRAH-12F1500 Picture
SeekIC No. : 003648130 Detail
VRAH-12F1500: CONV DC/DC 1.5V 12A 18W OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VRAH-12F1500
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: VRAH Manufacturer: Bel Fuse Inc
Type: Non-Isolated (POL) Number of Outputs: 1
Package / Case : BGA-48 Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Input (Max): 5.5V Voltage - Output 1: 1.5V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 12A Power (Watts) - Manufacture Series: 18W
Voltage - Isolation: - Features: With Remote On/Off and UVLO
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 5-SIP Module
Size / Dimension: 0.70" L x 0.31" W x 0.65" H (17.8mm x 7.9mm x 16.5mm) Packaging: Tube
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Max): 5.5V
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Input (Min): 3V
Type: Non-Isolated (POL)
Voltage - Isolation: -
Mounting Type: Through Hole
Efficiency: 84%
Packaging: Tube
Power (Watts) - Manufacture Series: 18W
Package / Case: 5-SIP Module
Current - Output (Max): 12A
Features: With Remote On/Off and UVLO
Voltage - Output 1: 1.5V
Manufacturer: Bel Fuse Inc
Size / Dimension: 0.70" L x 0.31" W x 0.65" H (17.8mm x 7.9mm x 16.5mm)
Series: VRAH
Parameters:
Technical/Catalog InformationVRAH-12F1500
VendorBel Fuse Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input3 ~ 5.5VDC
Output1.5V
Power (Watts)18W
Number of Outputs1
1st Output1.5 VDC @ 12A