VRPF-20A1A0G
CONV DC/DC .9-5.0V 20A 100W
product image
VRPF-20A1A0G Picture
SeekIC No. : 003624161 Detail
VRPF-20A1A0G: CONV DC/DC .9-5.0V 20A 100W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VRPF-20A1A0G
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: xRPF-20A1A0 Manufacturer: Bel Fuse Inc
Type: Non-Isolated (POL) Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 10.8V Voltage - Input (Max): 13.2V
Voltage - Output 1: 0.9 ~ 5 V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 20A
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W Voltage - Isolation: -
Features: With Remote On/Off and UVLO Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 11-SIP Module Package / Case : TCSP-48
Size / Dimension: 1.20" L x 0.46" W x 1.10" H (30.5mm x 11.6mm x 25.0mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 80°C
Description
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Input (Max): 13.2V
Type: Non-Isolated (POL)
Voltage - Isolation: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 92%
Features: With Remote On/Off and UVLO
Power (Watts) - Manufacture Series: 100W
Current - Output (Max): 20A
Manufacturer: Bel Fuse Inc
Voltage - Output 1: 0.9 ~ 5 V
Package / Case: 11-SIP Module
Series: xRPF-20A1A0
Size / Dimension: 1.20" L x 0.46" W x 1.10" H (30.5mm x 11.6mm x 25.0mm)