VS100B-15
Linear and Switching Power Supplies 102W 15V 7A
product image
VS100B-15 Picture
SeekIC No. : 002758725 Detail
VS100B-15: Linear and Switching Power Supplies 102W 15V 7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VS100B-15
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power Rating : 102 W Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 7 A Dimensions : 8.74 in L x 2.44 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 7 A
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Output Power Rating : 102 W
Dimensions : 8.74 in L x 2.44 in W