VSB3200-E3/73
Schottky (Diodes & Rectifiers) 3.0 Amp 200 Volt TrenchMOS
product image
VSB3200-E3/73 Picture
SeekIC No. : 00189695 Detail
VSB3200-E3/73: Schottky (Diodes & Rectifiers) 3.0 Amp 200 Volt TrenchMOS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSB3200-E3/73
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 200 V
Max Surge Current : 90 A Forward Voltage Drop : 1.2 V
Mounting Style : Axial Package / Case : DO-201AD
Packaging : Ammo
Description
Forward Continuous Current :
Maximum Reverse Leakage Current :
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Configuration :
Recovery Time :
Product : Schottky Rectifiers
Peak Reverse Voltage : 200 V
Package / Case : DO-201AD
Packaging : Ammo
Max Surge Current : 90 A
Mounting Style : Axial
Forward Voltage Drop : 1.2 V