VSB3200-M3/54
DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO-201AD
product image
VSB3200-M3/54 Picture
SeekIC No. : 003429401 Detail
VSB3200-M3/54: DIODE SCHOTTKY 200V 3A DO-201AD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSB3200-M3/54
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Vishay General Semiconductor
Diode Type: Schottky Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200V
Current - Average Rectified (Io): 3A Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2V @ 3A Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): - Current - Reverse Leakage @ Vr: 60µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F: 175pF @ 4V, 1MHz Package / Case : SOT343
Diode Configuration: - Mounting Type: Through Hole
Package / Case: DO-201AD, Axial Supplier Device Package: DO-201AD
Description
Series: -
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -
Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Configuration: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200V
Manufacturer: Vishay General Semiconductor
Reverse Recovery Time (trr): -
Diode Type: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2V @ 3A
Package / Case: DO-201AD, Axial
Supplier Device Package: DO-201AD
Capacitance @ Vr, F: 175pF @ 4V, 1MHz
Current - Reverse Leakage @ Vr: 60µA @ 200V