VSBU-120-T510B
POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/10/10V
product image
VSBU-120-T510B Picture
SeekIC No. : 003810957 Detail
VSBU-120-T510B: POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/10/10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSBU-120-T510B
  • Qty
  • 0~50
Quick Details
Series: V-Infinity VSBU-120 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Conversion Rate : 175000 KSPs
Number of Outputs: 3 Voltage - Output: 5V, 10V, 10V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): 10 VDC @ 6A Output - 3 @ Current (Max): 10 VDC @ 1A
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Output - 4 @ Current (Max): -
Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power (Watts): 120W
Series: V-Infinity VSBU-120
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Number of Outputs: 3
Output - 2 @ Current (Max): 10 VDC @ 6A
Voltage - Output: 5V, 10V, 10V
Output - 3 @ Current (Max): 10 VDC @ 1A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSBU-120-T510B
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Number of Outputs3
Power (Watts)120W
Voltage - Output5VDC, 10VDC, 10VDC
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output5 VDC @ 15A
2nd Output10 VDC @ 6A
3rd Output10 VDC @ 1A