VSCP-800-15
PWR SUPPLY PFC 800W 15V 26A/53A
product image
VSCP-800-15 Picture
SeekIC No. : 003808740 Detail
VSCP-800-15: PWR SUPPLY PFC 800W 15V 26A/53A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSCP-800-15
Quick Details
Number of Converters : 3 Series: V-Infinity VSCP-800
Manufacturer: CUI Inc Type: Standard Product
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 15V
Voltage - Input: 90 ~ 260VAC Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 53A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 800W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 11.42" L x 4.72" W x 2.66" H (290.0mm x 120.0mm x 67.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 15V
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 85%
Series: V-Infinity VSCP-800
Voltage - Input: 90 ~ 260VAC
Power (Watts): 800W
Size / Dimension: 11.42" L x 4.72" W x 2.66" H (290.0mm x 120.0mm x 67.5mm)
Output - 1 @ Current (Max): 15 VDC @ 53A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSCP-800-15
Number of Outputs1
Power (Watts)800W
Voltage - Output15V
Voltage - Input90 ~ 260VAC
1st Output15 VDC @ 53A