VSIB10A20-E3/45
Bridge Rectifiers 200 Volt 10 Amp 180 Amp IFSM
product image
VSIB10A20-E3/45 Picture
SeekIC No. : 00133666 Detail
VSIB10A20-E3/45: Bridge Rectifiers 200 Volt 10 Amp 180 Amp IFSM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSIB10A20-E3/45
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Single Phase Bridge Peak Reverse Voltage : 200 V
Maximum RMS Reverse Voltage : 140 V Max Surge Current : 180 A
Forward Voltage Drop : 1 V Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA
Maximum Operating Temperature : + 150 C Length : 30 mm
Width : 4.6 mm Height : 20 mm
Mounting Style : Through Hole Package / Case : GSIB-5S
Packaging : Tube
Description
Forward Continuous Current :
Power Dissipation :
Product : Single Phase Bridge
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Length : 30 mm
Height : 20 mm
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : GSIB-5S
Packaging : Tube
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA
Peak Reverse Voltage : 200 V
Maximum RMS Reverse Voltage : 140 V
Forward Voltage Drop : 1 V
Width : 4.6 mm
Max Surge Current : 180 A