VSK-S3-15U
CONVERTER AC-DC 15V@200MA 3W PCB
product image
VSK-S3-15U Picture
SeekIC No. : 003622961 Detail
VSK-S3-15U: CONVERTER AC-DC 15V@200MA 3W PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSK-S3-15U
Quick Details
Series: V-Infinity VSK-S3 Manufacturer: CUI Inc
Number of Outputs: 1 Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1: 15V Package / Case : TQFN-12
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 4: - Current - Output (Max): 200mA
Power (Watts): 3W Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Applications: Commercial Features: OTP, OVP, SCP
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Efficiency: 76%
Mounting Type: Through Hole
Description
Manufacturer: CUI Inc
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 4: -
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Applications: Commercial
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1: 15V
Efficiency: 76%
Series: V-Infinity VSK-S3
Power (Watts): 3W
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 1.46" L x 0.91" W x 0.61" H (37.0mm x 23.0mm x 15.5mm)
Current - Output (Max): 200mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSK-S3-15U
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)3W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 264VAC
1st Output15 VDC @ 200mA