VSSR1601101JTF
Resistor Networks & Arrays 100 5% 16 pin Bus
product image
VSSR1601101JTF Picture
SeekIC No. : 001580964 Detail
VSSR1601101JTF: Resistor Networks & Arrays 100 5% 16 pin Bus
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSSR1601101JTF
Mfg:
Vishay/Thin Film
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 100 Ohms
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : QSOP-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.91 mm W x 4.9 mm L x 1.63 mm H
Lead Spacing : 0.64 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product Type : Networks
Number of Pins : 16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Circuit Type : Bussed
Resistor Values : 100 Ohms
Number of Resistors : 15
Lead Spacing : 0.64 mm
Package / Case : QSOP-16
Dimensions : 3.91 mm W x 4.9 mm L x 1.63 mm H