VSSR1601222GTF
Resistor Networks & Arrays 2.2K 2% 16 PIN BUSS
product image
VSSR1601222GTF Picture
SeekIC No. : 001572203 Detail
VSSR1601222GTF: Resistor Networks & Arrays 2.2K 2% 16 PIN BUSS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSSR1601222GTF
Mfg:
Vishay/Thin Film
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 2.2 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : QSOP-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.91 mm W x 4.9 mm L x 1.63 mm H
Lead Spacing : 0.64 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product Type : Networks
Number of Pins : 16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Circuit Type : Bussed
Resistor Values : 2.2 KOhms
Number of Resistors : 15
Lead Spacing : 0.64 mm
Package / Case : QSOP-16
Dimensions : 3.91 mm W x 4.9 mm L x 1.63 mm H