VSUU-120-D515
POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/15V
product image
VSUU-120-D515 Picture
SeekIC No. : 003810975 Detail
VSUU-120-D515: POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/15V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSUU-120-D515
  • Qty
  • 0~50
Conversion Rate : 175000 KSPs Voltage - Output: 5V, 15V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): 15 VDC @ 6A Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Number of Outputs: 2
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Series: V-Infinity VSUU-120
Power (Watts): 120W
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Voltage - Output: 5V, 15V
Output - 2 @ Current (Max): 15 VDC @ 6A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSUU-120-D515
Number of Outputs2
Power (Watts)120W
Voltage - Output5V, 15V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output5 VDC @ 15A
2nd Output15 VDC @ 6A