VSUU-120-T3125A
POWER SUPPLY PFC 120W 3.3/12/-5V
product image
VSUU-120-T3125A Picture
SeekIC No. : 003810982 Detail
VSUU-120-T3125A: POWER SUPPLY PFC 120W 3.3/12/-5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSUU-120-T3125A
Type: Standard Product Conversion Rate : 175000 KSPs
Number of Outputs: 3 Voltage - Output: 3.3V, -5V, 12V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): 12 VDC @ 6A Output - 3 @ Current (Max): -5 VDC @ 800mA
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Series: V-Infinity VSUU-120
Power (Watts): 120W
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Output - 2 @ Current (Max): 12 VDC @ 6A
Number of Outputs: 3
Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 15A
Output - 3 @ Current (Max): -5 VDC @ 800mA
Voltage - Output: 3.3V, -5V, 12V
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSUU-120-T3125A
Number of Outputs3
Power (Watts)120W
Voltage - Output3.3VDC, 12VDC, -5VDC
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output3.3 VDC @ 15A
2nd Output12 VDC @ 6A
3rd Output-5 VDC @ 800mA