VSX40MD23-1UC
DC/DC Converters VSX40MD23-1UC
product image
VSX40MD23-1UC Picture
SeekIC No. : 002749860 Detail
VSX40MD23-1UC: DC/DC Converters VSX40MD23-1UC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSX40MD23-1UC
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 40 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V Output Current (Channel 1) : 12.12 A
Output Voltage (Channel 2) : 2.5 V Output Current (Channel 2) : 16 A
Package / Case Size : DIP
Description
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs : 2
Package / Case Size : DIP
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Voltage (Channel 2) : 2.5 V
Output Power : 40 W
Output Current (Channel 2) : 16 A
Output Current (Channel 1) : 12.12 A