VSX40MD23-1C
DC/DC Converters 40W 2 OUT POS LOGIC
product image
VSX40MD23-1C Picture
SeekIC No. : 002730515 Detail
VSX40MD23-1C: DC/DC Converters 40W 2 OUT POS LOGIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSX40MD23-1C
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 40 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 12.12 A Output Voltage (Channel 2) : 2.5 V
Output Current (Channel 2) : 16 A Package / Case Size : Quarter Brick
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Package / Case Size : Quarter Brick
Output Voltage (Channel 2) : 2.5 V
Output Power : 40 W
Output Current (Channel 2) : 16 A
Output Current (Channel 1) : 12.12 A