VSX60LD35C
DC/DC Converters 60W 100Vin 5Vout 12A 3.3Vout 15A Neg
product image
VSX60LD35C Picture
SeekIC No. : 002730327 Detail
VSX60LD35C: DC/DC Converters 60W 100Vin 5Vout 12A 3.3Vout 15A Neg
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSX60LD35C
Quick Details
Output Power : 62 W Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Input Voltage (nominal) : 24 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5.2 V Output Current (Channel 1) : 12 A
Output Voltage (Channel 2) : 3.4 V Output Current (Channel 2) : 15 A
Description
Product :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 2
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 12 A
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Voltage (Channel 1) : 5.2 V
Output Current (Channel 2) : 15 A
Output Power : 62 W
Output Voltage (Channel 2) : 3.4 V