VSX60MD35
DC/DC Converters 60W 48V 3.3/5.02V
product image
VSX60MD35 Picture
SeekIC No. : 002752932 Detail
VSX60MD35: DC/DC Converters 60W 48V 3.3/5.02V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSX60MD35
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 75 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 15 A Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Power : 75 W
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V