VTM48EF030M070A00
VTM CURRENT MULTIPLIER 3V 70A
product image
VTM48EF030M070A00 Picture
SeekIC No. : 003805773 Detail
VTM48EF030M070A00: VTM CURRENT MULTIPLIER 3V 70A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTM48EF030M070A00
  • Qty
  • 0~10
Voltage - Input (Min): 26V Voltage - Input (Max): 55V
Voltage - Output: 3V Current - Output (Max): 70A
Power (Watts) - Manufacture Series: 210W SNR : 49 dB
Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V) Applications: Commercial
Features: With Remote On/Off Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: Module Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Packaging: Tray Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V)
Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Packaging: Tray
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Series: V-I Chip™, VTM™
Type: Voltage Transformation Module
Voltage - Input (Min): 26V
Features: With Remote On/Off
Voltage - Input (Max): 55V
Voltage - Output: 3V
Current - Output (Max): 70A
Power (Watts) - Manufacture Series: 210W
Efficiency: 93.8%