VTSR1601472GUF
Resistor Networks & Arrays 4.7K 2% 16 PIN BUSS TSOP
product image
VTSR1601472GUF Picture
SeekIC No. : 001572226 Detail
VTSR1601472GUF: Resistor Networks & Arrays 4.7K 2% 16 PIN BUSS TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTSR1601472GUF
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 4.7 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : TSSOP-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H
Lead Spacing : 0.65 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Tube
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Resistor Values : 4.7 KOhms
Number of Resistors : 15
Lead Spacing : 0.65 mm
Package / Case : TSSOP-16
Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H