VTSR1601103GUF
Resistor Networks & Arrays 10Kohms 16p Bus 2%
product image
VTSR1601103GUF Picture
SeekIC No. : 001571815 Detail
VTSR1601103GUF: Resistor Networks & Arrays 10Kohms 16p Bus 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VTSR1601103GUF
Mfg:
Vishay/Thin Film
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : TSSOP-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H
Lead Spacing : 0.65 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Tube
Description
Product Type : Networks
Number of Pins : 16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Resistor Values : 10 KOhms
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15
Lead Spacing : 0.65 mm
Package / Case : TSSOP-16
Dimensions : 4.39 mm W x 5.23 mm L x 1.09 mm H